Firmamız, 1966 yılında değerli büyüğümüz Talat Yurtbay tarafından Çaycuma’nın İstasyon mahallesinde ticaret hayatına başlatılmıştır.

Mobilya sektörüne azimle büyüyerek, ticari yolculuğumuzda 2. Şubemizi 2000 yılında Çaycuma’da İstikbal Showroom mağazamızı hizmete açtık ve ardından 2003 yılında yine Çaycuma’da 3. Mobilya Mağazası şubemizi hizmete açtık. Mobilya sektöründe en kaliteli hizmeti vermek ve bölgemizde her daim %100 müşteri memnuniyeti ile lokomotif olmak en önem verdiğimiz vizyonumuz olmuştur.

Üç şubemizle ticaretimizi olgunlaştırırken, 2007 yılında değerli büyüğümüz, kurucumuz Talat Yurtbay’ı kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşadık. En başından beri ticari hayatımızın içinde yer alan, şu anki yönetim kurulu başkanımız Talat Yaşar Yurtbay köklü şirketimizin bayrağını tek başına devralarak ve azimle devam ettirerek 2009 yılında İstikbal Mağazamızı büyütüp, bölgedeki en büyük kapalı alana sahip mobilya mağazası olan İstikbal Centroom’u hizmete açmıştır.

Talat Yurtbay Mobilya Mağazaları zincirine 2020 yılının ilk günü itibari ile, Bartın İstikbal ve Bartın Bellona mobilya mağazalarını da bünyesine katarak gücüne güç katıp ticari kariyerini en üst seviyede tutmaya devam etmiştir.

Firmamız aynı zamanda 2015 yılında Türkiye’nin en eski İstikbal Bayisi olarak onur ödülüne layık görülmüştür.